Sprawa drukarza z Łodzi umorzona. Kampania Przeciw Homofobii: składamy apelację ( Szewczenko )

Dlaczego bycie przeciwnym promocji czegoś jest dyskryminacją?

@boubobobobou: nie jest. Napisalem ze odmowa z powodu bycia przeciwnym jest dyskryminacja.

wasza pseudo dyskryminacja lgbt to rak, taki sam jak żydowski „antysemityzm”, wyświechtane słowo na każdą okoliczność, gdy ktoś ich nie popiera. Przemyśl to.

@Jacolex: wasza? Przepraszam ale ja jestem jedna osoba towarzyszu rosyjski trollu xD

Sprzeciwinie się dewiacji to dyskryminacja?

@buont: nie. Dyskryminacja jest NIEROWNE TRAKTOWANIE roznych osob ze wzgledu na ich przekonania. Najwazniejsze jest to zeby bylo to ze wzgledu na przekonania. Samo nierowne traktowanie nie jest przestepstwem.

jak nie chce komuś coś zrobić, to ok. Ale jak komuś nie chce coś zrobić, bo konkretna rzecz w nim mi nie pasuje, to już „nie mam prawa”?

XD

@vartan: Masz prawo. Problemem jest to ze ta osoba ma prawo do neutralnej odmowy z twojej strony. Jesli odmawiasz jej BO COS to jest to dyskryminacja.

rozumiem Cię, a teraz mi powiedz dlaczego mam się godzić na takie zabawy w ciuciubabka?

@NieMuszeWszystkichLubic: nie mozna sie godzic. Dlatego LGBT poszli do sadu i wygraja w przyszlosci. To jest pewne bo zaszla tutaj dyskryminacja. Jakby byla to zwykla odmowa to ok ale odmowa uwarunkowana roznica przekonan to dyskryminacja.

Wystarczyło dać taką cenę że u konkurencji mieli by za 50% i sprawa by się sama rozwiązała a dla bezpieczeństwa jeszcze termin realizacji ustalić np na za 4 miesiące z powodu braku mocy produkcyjnych i dodatkowo awarii maszyny.

@Mam_cie_w_dupie: wystarczylo po prostu odmowic. Wtedy tez by nie mieli problemu. Oni powiedzieli „nie sprzedamy bo jestescie LGBT” co jest nielegalne bo wywolalo uczucie bycia gorszym w gosciach ktorzy chcieli cos wydrukowac. Ludzie tego nie ogarniaja i mysla ze bronie kogokolwiek. Po prostu staram sie wytlumaczyc czym jest dyskryminacja a czym odmowa.

robię coś za darmo dla stowarzyszenia feniks (samotni mężczyźni), a nie zrobię tego za darmo dla jakiegoś „kolorowego” – czy to jest dyskryminacja?

@mgr_rybak: jesli jestes firma i podajesz to jako powod odmowy to JEST TO SYSKRYMINACJA. Sama odmowa kontaktu z powodu tego ze ktos jest czarny jest juz dyskryminacja ze wzgledu na kolor skory. Osoba ktora do ciebie przychodzi ma prawo otrzymac odpowiedz odmowna ktora jest wolna od takich rzeczy jak zwiazek z jej kolorem skory albo przekonaniami religijnymi.

Drukarz we WLASNEJ drukarni odmawia wydrukowania lewactwu ich spierdolin:
,, Jak tam mozna, nie wolno, do sadu,apelacja!”
Boki zrywac z debili . Teraz sobie zalozcie swoje drukarnie, swoje sklepy i restauracje. Banda kretynow 😉

@ozzmann: ale odmowa nie jest nielegalna. Tutaj chodzi o dyskryminacje ktora nastapila PRZY OKAZJI ODMOWY. Drukarz nie moze byc zmuszony do wydrukowania ale powinien byc ukarany za to ze dyskryminuje tych gosci ze wzgledu na ich przekonania.

Ale masz zryty łeb polityczną poprawnością.

@dolOfWK6KN: to jest zapis Z KONSTYTUCJI i nie jest to polityczna poprawnosc. Po prostu konstytucja gwarantuje ze nikt nie ma prawa POCZUC SIE GORSZY ze wzgledu na swoja orientacje. Jesli ktos wskazuje orientacje osoby jako przyczyne tego ze jest w grupie „gorszej” to jest to dyskryminacja. Nie ma tutaj poprawnosci politycznej.

Nie miał prawa powiedzieć prawdy? Miał obowiązek.

@pakokakalako: mial prawo i powiedzial. Zostanie ukarany dlatego ze z jego wypowiedzi wynikalo ze LGBT jest GORSZA GRUPA i jego klient nalezy do gorszej grupy. Tyle w temacie. To jak segregacja rasowa w ktorej ktos postawilby sobie 2 umywalki „dla czarnych” i „dla bialych”. Niby wszystko ok bo przeciez kazdy ma swoja ale jest to DYSKRYMINACJA rasowa.

Z taką logiką byłbyś wziętym prawnikiem

@andymen: na tym polega prawo ze nalezy je rozumiec. Drukarz mial prawo odmowic tak jak kelner ma prawo odmowic wpuszczenia kogos do restauracji. Jest jednak roznica miedzy:
– nie wpuszcze pana bo wszystkie stoliki sa zajete
– nie wpuszcze pana bo jest pan czarnuchem
– nie wpuszcze pana
I nie ma znaczenia czy swoliki sa zajete czy nie. W 1 i 2 wypadku kelner moze miec problemy. W 3 przypadku nie ma problemow.